• Wycieczka klas siódmych na Roztocze

          • W czwartek (28.09.) klasy 7a i 7b wyruszyły na wspólną wycieczkę na Roztocze. Celem wyprawy była Wojda, niewielka osada położona niedaleko Bliżowa. Uczestnicy wzięli udział w grze terenowej „Bitwa o Wojdę”. Obie klasy stanęły do rywalizacji świetnie się przy tym bawiąc, integrując i ucząc. Blisko dziesięciokilometrowa trasa sprzyjała poznaniu tamtejszej fauny i flory oraz podziwianiu roztoczańskich krajobrazów. Po grze dydaktycznej przyszedł czas na odpoczynek. Uczniowie miło spędzili czas w Wiosce Przygody „Frajda” gdzie czekały na nich dodatkowe atrakcje w postaci ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz sportowa infrastruktura obiektu.

            Tekst: P. Biłant, zdjęcia: P. Biłant, J. Muda

          • 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

          • Delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Pod Pomnikiem Zamojskiego Inspektoratu AK przy ul. Partyzantów został odprawiony ceremoniał wojskowy, apel pamięci, zostały wręczone odznaczenia oraz złożone kwiaty.

            Tekst i zdjęcia: E. Iwaniec

          • Nasi sportowcy

          • 27 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce 2023.W ramach Czwartków Lekkoatletycznych (edycja jesienna) nasi uczniowie wywalczyli złote i brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych:

            Julia Hałas klasa 5b bieg 300m- I miejsce

            Monika Dynowska klasa 6c bieg 600m- I miejsce

            Monika Dynowska klasa6c pchnięcie kulą- I miejsce

            Luiza Litwińczuk-Dziuba klasa 7a skok w dal- III miejsce

            Cis Kacper klasa 7b bieg 300m- III miejsce

            Gromek Borys klasa 7a bieg 1000m- III miejsce

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania sportowe!!!!

            Tekst i zdjęcia: R. Witkowski, I. Więsyk

          • Szkolna wystawa plakatów upamiętniająca 250. rocznicę powstania KEN

          • Uczniowie koła plastyczno- technicznego zorganizowali wystawę plakatów z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Komisja była ciałem kolegialnym. Składała się z ośmiu (a potem dwunastu) osób wybieranych na 6-letnie kadencje. Byli nimi: Ignacy Massalski biskup wileński, Michał Poniatowski (młodszy brat króla) wówczas biskup płocki, a potem ostatni prymas I Rzeczypospolitej, Joachim Chreptowicz podkanclerzy litewski, August Sułkowski wojewoda gnieźnieński, książę Adam Kazimierz Czartoryski generał ziem ruskich, były kanclerz Andrzej Zamoyski, Ignacy Potocki pisarz wielki litewski i Antoni Poniński starosta kopanicki. Pierwszym prezesem Komisji został biskup Massalski, którego w 1776 roku zastąpił biskup Poniatowski. Cele szkolnego projektu edukacyjnego: -promowanie osób, wydarzeń historycznych związanych z utworzeniem i działalnością KEN, - stworzenie uczniom możliwości prezentowania swoich talentów,  - wybranie  prac plastycznych uczniów klas 6-8 reprezentujących naszą szkołę w wojewódzkim konkursie plastycznym „KEN na afiszu”. Konkurs zorganizowała Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu celem kształtowania postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych oraz rozwijania poczucia wspólnoty narodowej. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym 2023/2024.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

          • 20 września 2023r. uczniowie z kl. 4a uczestniczyli wraz z panią Anną Sawiniec-Szczech, nauczycielem techniki, w Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa.  Na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu przedstawiciele policji i straży pożarnej pokazali uczestnikom sprzęt na którym pracują oraz opowiadali jak być bezpiecznym na drodze i jak w sezonie jesienno-zimowym  uchronić się przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Dzieci oglądały pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz samochód symulacyjny WORD. Uczniowie dużo już wiedzą  na temat bezpieczeństwa, ale warto było odświeżyć tę wiedzę.

            Tekst: Anna Sokalska-Wosiek, zdjęcia Anna Sawiniec-Szczech

          • Gramy w ręczną!

          • Od 5 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu jest realizowany ogólnopolski projekt pt. „Gramy w ręczną”. Projekt jest skierowany do uczniów klas 1-3. Organizatorem projektu jest PZPR w Polsce, a patronuje temu wydarzeniu i udziela wsparcia finansowego MSiT. Zajęcia odbywają się aż trzy razy w tygodniu i potrwają do połowy grudnia 2023 r. Celem tych spotkań jest nauka gry w piłkę ręczną oraz utworzenie reprezentacji szkoły w tej dyscyplinie.

            Tekst: Jerzy Bekas

          • Bezpieczeństwa uczymy się z Kolejowym ABC

          • Uczniowie klasy 4a na lekcjach techniki pod kierunkiem p. A. Sawiniec – Szczech dołączyli do kolejowych przygód Rogatka w ramach projektu edukacyjnego „Kolejowe ABC II”. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC II to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Życzymy bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

          • Mierzymy się ze smogiem

          • W roku szkolnym 2022/23 uczniowie klas ósmych, pod kierunkiem p. M. Majewskiej, zaangażowali się w realizację projektu badawczo-edukacyjnego pod nazwą Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

            Celem programu jest zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii. Przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu (w tym również wymiarze praktycznym poprzez wykorzystanie w szkołach urządzeń i technologii informatycznych do mierzenia oraz prezentacji poziomu smogu).

            Za zdobycie wyróżnienia w konkursie pt. „Mierzymy się ze smogiem” nasza szkoła otrzymała dwa monitory, które zostały zamontowane na szkolnym korytarzu.

            Dziękujemy p. dyr. Alicji Dubel, która była inicjatorką projektu, p. Marcie Majewskiej oraz uczniom za kreatywność i zaangażowanie.

          • Rocznica agresji z 17 września 1939

          • 17 września reprezentacja naszej szkoły, na czele z Panią Dyrektor Alicją Dubel i pocztem sztandarowym, wzięła udział w obchodach 84 rocznicy  agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbyła się na Rotundzie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk. Następnie został odczytany apel pamięci, który  uwieńczono salwą honorową. Na płycie pamiątkowej pomordowanych na Rotundzie zgromadzone delegacje złożyły wieńce.

          • Forum mediatorów szkolnych i rówieśniczych

          • 15 września 2023 r w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie dla mediatorów szkolnych i rówieśniczych, w którym uczestniczyła p. S. Perzyńska-mediator SP7.

            „Forum mediatorów szkolnych i rówieśniczych” miało na celu wymianę doświadczeń, dzielenie się dobrymi praktykami oraz było podsumowaniem działań zrealizowanych w ramach pilotażowego programu „Sieć współpracy mediatorów szkolnych”, które przedstawiła p. Ewa Kucharska z LCDN.

            Pani Sędzia Agnieszka Sikora z Sądu Okręgowego w Lublinie oraz p. Sędzia Teresa Bodys z Sądu Okręgowego w Zamościu przybliżyły ścieżkę rozwoju mediatorów działających w placówkach oświatowych.

            Tekst i zdjęcia: S. Perzyńska

          • Zakamarkowe warsztaty w naszej szkole

          • Uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez wydawnictwo Zakamarki. Zajęcia poprowadziła pani Agata Korcz- Rozłowska.

            Klasy drugie poznały serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczniowie odpowiadali na pytania kto to jest detektyw, jakie cechy charakteru oraz atrybuty powinien posiadać. Wysłuchali fragmentów „Tajemnicy diamentów” i wzięli udział w zgadywankach detektywistycznych. Okazało się, że wielu uczniów, przeczytało nawet kilka książek z prezentowanej serii. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach  rozwijających nieszablonowe myślenie z pomocą wyjątkowego Wilka z piasku. Szukali odpowiedzi na wiele intrygujących pytań, szyfrowali wiadomości. Trzyczęściowa seria o Piaskowym Wilku to prosta, a jednocześnie pełna treści opowieść o przyjaźni.

            Tekst: A.Dybzińska, zdjęcia: nauczyciele klas 1-3

          • „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - lekturą XII edycji Narodowego Czytania

          • „– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście z okazji kolejnej edycji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda”

            I tak dniu 8 września 2023 roku nasza szkoła uczestniczyła w dwunastej edycji Narodowego Czytania zorganizowanej we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, Dyskusyjnym Klubem Książki przy Bibliotece Pedagogicznej i Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Ojca Pio. Wszyscy uczestnicy wsłuchali się w opowieść o Elizie Orzeszkowej, w legendę o Janie i Cecylii oraz w piosenkę „Ty pójdziesz górą”.

            Uczestnikami tegorocznego wydarzenia, dzięki którym doświadczyliśmy literackiego podwieczorku byli: dyrektor naszej szkoły Pani Alicja Dubel, nauczyciele Pani Katarzyna Beda i Pani Anna Sokalska-Wosiek oraz uczennice Julia Wosiek kl. 4a, Alicja Derkacz kl.5a, dyrektor i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz dyrektor i uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej. 

            Tydzień wcześniej, 2 września, w ramach 12. edycji Narodowego Czytania z Książnicą Zamojską w Parku Miejskim, Pani Alicja Dubel - dyrektor naszej szkoły wraz z Julią Wosiek - uczennicą przeczytały dla zebranych mieszkańców Zamościa wybrane fragmenty “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

            Tekst i zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek

          • Młodzież przeciwko przestępczości

          • Pod hasłem „Przez sport do praworządności” pod takim hasłem odbyła się kampania dedykowana zamojskiej młodzieży. Prelekcja odbyła się  na terenie OSiR w Zamościu z udziałem zamojskiej młodzieży. W tym wydarzeniu udział wzięła również młodzież ósmej klasy Szkoły Podstawowe nr 7 w Zamościu. Na zaproszenie władz Miasta Zamościa  Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Stowarzyszenie Akademia Sportu - Artura Siódmiaka zorganizowało prelekcję dla młodzieży mającej wskazanie właściwych wzorców w wieku dorastania. Zaproszeni goście opowiadali o swoich przeżyciach i trudnych momentach życiowych. Podawali przykłady ,że naprawdę warto być dobrym człowiekiem i postępować zgodnie z prawem. Wśród zaproszonych gości był wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz ‘król’ Artur Siódmiak – tak o nim mówią. Wielokrotny reprezentant kraju w piłce ręcznej, zdobywca złotej bramki na Mistrzostwa Świata z Norwegia w ostatnich 3 sekundach i Jakub Wawrzyniak reprezentacyjny lewy obrońca w piłce nożnej. Właśnie autorytety sportu przekonywały, że przez sport można wiele osiągnąć. Jest to jedyna i właściwa droga by uniknąć wielu życiowych trudności w wieku młodzieńczym.

            Tekst i zdjęcia: J. Bekas

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

          • W poniedziałek 4.09.2023r. o godz.9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Dubel, która powitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości – Zastępcę Prezydenta Miasta Zamościa p. Piotra Orzechowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Osucha, przyszłych uczniów, ich rodziców i opiekunów. Pani Dyrektor życzyła wszystkim owocnego roku szkolnego 2023/2024 oraz przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Wychowawczynią klasy 1a została p. Anna Hadło, a klasy 1b p. Anna Pintal. Po powitaniu nastąpiła część artystyczna w  wykonaniu uczniów klas drugich i piątych. Akademię zakończyło uroczyste przecięcie przez Panią Dyrektor wstęgi z balonami, które wzbiły się do nieba ogłaszając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Następnie wychowawcy klas pierwszych zaprosili swoich nowych uczniów wraz z ich rodzicami i opiekunami do sal lekcyjnych. Mali uczniowie po dwóch miesiącach wakacji z uśmiechem powitali nowych kolegów i koleżanki. Uczniowie klas II - VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach Po uroczystościach szkolnych dyrekcja, nauczyciele wraz z uczniami oraz poczet sztandarowy udali się  do kościoła OO. Franciszkanów na uroczystą Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

            Jeszcze raz życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego 2023/2024!

            Tekst: S. Janczak, S. Perzyńska, zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek, J. Bulak

        •  „Lato, lato, lato czeka…" - zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • „Lato, lato, lato czeka…" - zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • 22 czerwca o godzinie 10.30, w kościele oo. Franciszkanów odbyła się uroczysta msza święta z okazji kończącego się roku szkolnego. We mszy udział wzięli uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele. Społeczność uczniowska w skupieniu podziękowała za całoroczny trud włożony w jej edukację.

            23 czerwca uczniowie klas 1-8 wraz z Panią Dyrektor Alicją Dubel, nauczycielami oraz rodzicami spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie i uroczyście podsumować rok szkolny. W uroczystości zakończenia roku szkolnego również uczestniczyli goście Pani Marzena Korga I Pani Jolanta Repeć , inspektorzy z Wydziału Oświaty miasta Zamość oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas akademii Pani Dyrektor dziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za wielki wysiłek i pracę w roku szkolnym 2022/23. Rodzice otrzymali podziękowania za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

            Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła zasłużonym uczniom świadectwa za bardzo wysokie wyniki w nauce, zaangażowanie społeczne, za wzorowe i bardzo dobre zachowanie wraz z nagrodami. Najlepsi z najlepszych uczniów otrzymali stypendia motywacyjne za wybitne wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie klas 8 otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałmi Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza z rąk Dyrektora szkoły Pani Alicji Dubel. Natomiast uczniom klasy 3a, 3b i 3c Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe za ukończenie I etapu edukacyjnego.

            Były brawa, radość, uśmiechy na twarzach zgromadzonych, ale również łzy wzruszenia i wdzięczności. Na zakończenie odbyły się krótkie części artystyczne: w wykonaniu uczniów klas trzecich przygotowana pod kierunkiem Pani Anny Pintal, Pani Anny Gregorowicz i Pani Anny Hadło, klas czwartych przygotowana pod kierunkiem Pani Karoliny Tyrki, Pani Iwony Zgnilec i Pani Małgorzaty Wilkołazkiej oraz klas ósmych przygotowana pod kierunkiem Pani Marty Majewskiej, Pani Elżbiety Danilewicz i Pani Małgorzaty Drozd. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Katarzyna Beda, dekorację wykonała Pani Marta Słomianowska. Po spotkaniu w sali gimnastycznej przyszła pora na rozdanie świadectw w salach klasowych oraz pożegnanie się z wychowawcą, kolegami i koleżankami na czas wakacji.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom, nauczcielom oraz pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.

            Do zobaczenia we wrześniu!

            Tekst: A. Sokalska-Wosiek,  zdjęcia: A. Sokalska-Wosiek, J. Bulak

          • Bal Ósmoklasisty

          • W sobotę, 3 czerwca, w hotelu Artis odbył się Bal Ósmoklasisty. Wzięli w nim udział uczniowie klas 8a, 8b, 8c, rodzice i nauczyciele. Na początku uczniowie w krótkiej wiązance słowno-muzycznej podziękowali obecnym przedstawicielom grona pedagogicznego oraz rodzicom za ostatnie lata nauki, opiekę i wychowanie. Bal zainaugurowany był przepięknym, tradycyjnym polonezem. Szaleństwo na parkiecie było fantastyczne! Uczniowie bawili się wesoło przy macarenie czy belgijce. Był wspaniały tort, pyszne przekąski, pamiątkowe zdjęcia także w fotobudce. Czas jak zwykle minął za szybko!

        • Daniela Mbas laureatką etapu centralnego konkursu  „Projekt z ZUS”
          • Daniela Mbas laureatką etapu centralnego konkursu „Projekt z ZUS”

          • Z wielką radością informujemy, że Daniela Mbas, utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu otrzymała gratulacje, dyplom uznania i nagrodę za zdobycie III miejsca w etapie ogólnopolskim konkursu „Projekt z ZUS”.

             W tegorocznej, siódmej edycji „Projektu z ZUS” wzięło udział ponad 30 tyś. uczniów z całej Polski. Młodzi twórcy zainspirowani lekcją o ubezpieczeniach społecznych samodzielnie, w parach lub małych grupach zrealizowali konkursowe zadania.

            Najlepsze z najlepszych prac zostały ocenione przez komisję konkursową powołaną przez prof. Gertrudę Uścińską, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

            Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni Danieli Mbas i nauczycielce wiedzy o społeczeństwie p. A. Sawiniec – Szczech!

            Tekst: A. Sawiniec – Szczech, zdjęcia:  J. Wielgosz

        • Wycieczka klas 2b i 3c - „Nasze Roztocze”
          • Wycieczka klas 2b i 3c - „Nasze Roztocze”

          • Dnia 21 czerwca 2023r. uczniowie klas 2b i 3c wraz z opiekunami p. Anną Taras, p. Anną Hadło, p.Katarzyną Karwowską i p. Sylwią Perzyńską pojechali na wycieczkę na Roztocze. Przejeżdżając przez Szczebrzeszyn zatrzymaliśmy się, aby obejrzeć pomnik słynnego Chrząszcza. Następnie po przyjeździe do Zwierzyńca,  odbyliśmy pieszą wędrówkę na Bukową Górę. Ta ścieżka to naturalny model dydaktyczny, ukazujący na niewielkiej przestrzeni niezwykłą różnorodność przyrodniczą gatunków roślin i zwierząt. Kolejnym etapem wycieczki było obejrzenie kamieniołomów w Józefowie oraz wejście na basztę widokową, z której można podziwiać panoramę Roztocza Środkowego. W Górecku Kościelnym spacerowaliśmy po alei dębowej oraz odwiedziliśmy kapliczkę na wodzie i źródełko przy rzece Sopot. Ostatnią atrakcją był przejazd do Suśca i przejście jednym z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu –Szumy. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny grill z pieczeniem kiełbasek. Szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni pieszymi wędrówkami, wróciliśmy do Zamościa. Wycieczka po Roztoczu na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Tekst i zdjęcia: A. Hadło

        • Wyjście klasy 5c do parku trampolin
          • Wyjście klasy 5c do parku trampolin

          • 19.06.2023 r. klasa 5c wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Bożek była w parku trampolin Fort Jump w Zamościu. Był to świetnie spędzony czas, niesamowita rozrywka i intensywna zabawa. Uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami na trampolinach, robili salta, przewroty, skakali na wyznaczone punkty. W strefie areny do gier zespołowych grali w piłkę, natomiast w strefie interaktywnej Cardio Wall rywalizowali w szybkim gaszeniu pojawiających się punktów świetlnych. Wyjście było nagrodą za zdobycie I miejsca w szkolnym konkursie z okazji Dnia Odkrywania Talentów.

            Tekst i zdjęcia: M. Bożek

        • Stypendium dla Hani i Moniki
          • Stypendium dla Hani i Moniki

          • Miło nam poinformować, że Monika Dynowska i Hanna Kudła – uczennice kl. 5c naszej szkoły po raz kolejny otrzymały Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w kategorii twórca kultury z dziedziny – sztuki wizualne.

            Dziewczyny uczęszczają na zajęcia pozaszkolne koła plastycznego - Monika w Stowarzyszeniu „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu, natomiast Hania do Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak" przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Obie pracują pod kierunkiem mgr Marii Śliczniak. Osiągają liczne sukcesy w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach plastycznych .

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        • VII edycja „Być jak Ignacy”- podziękowanie
          • VII edycja „Być jak Ignacy”- podziękowanie

          • 16 czerwca 2023 r. Ambasadorzy Nauki „Siódemki” otrzymali podziękowanie za udział w ogólnopolskim programie „Być jak Ignacy”. Organizatorem VII edycji projektu edukacyjnego „Być jak Ignacy” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

            Certyfikaty uczestnictwa w VII edycji konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego – rok szkolny 2022/2023 „Być jak Ignacy”. Zostań ambasadorem nauki otrzymali;

            Bartosz Łuczka kl. 6b

            Filip Radwański kl. 6b

            Kacper Boczkowski kl.6b

            Mateusz Kasiedczak kl. 6b

            Miłosz Niemczuk kl. 6b

            Bartosz Studnicki kl. 6a

            Igor Skiba kl. 6a

            Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Sawiniec – Szczech.

            Gratulujemy i dziękujemy za popularyzację wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych.

            Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech

        • Zwycięzcy III edycji ogólnopolskiego konkursu „Złote Szkoły NBP”
          • Zwycięzcy III edycji ogólnopolskiego konkursu „Złote Szkoły NBP”

          • Niezmiernie miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu po raz drugi zdobyła Certyfikat „Złote Szkoły NBP” w kategorii szkół podstawowych. Tytuł „Złote Szkoły NBP” to prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych szkół biorących udział w programie.

             Ubiegając się o tytuł „Złotej Szkoły NBP” III edycji 2022/2023 – poznajemy bank centralny, zawiązała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Drużyna pod kierunkiem nauczyciela - koordynatora p. A. Sawiniec – Szczech i p. J. Mudy opracowała i  wysłała do Narodowego Banku Polskiego relacje z wykonania zadań konkursowych przeprowadzonych w szkole za pośrednictwem platformy.

            Laureaci konkursu:

            Karolina Guzek kl. 8a

            Emilia Kaniewska kl.8b

            Daniela Mbas kl.8b

            Karolina Korga kl. 8c

            Oliwia Liminowicz kl.8c

            Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację ogólnopolskiego projekty edukacyjnego „Złote Szkoły NBP” III edycja 2022/2023.

            Tekst: A. Sawiniec – Szczech zdjęcia: I. Skiba

        • Dni Języków Obcych w SP7
          • Dni Języków Obcych w SP7

          • W czerwcu, w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych. Nasi uczniowie okazali się znawcami kultury Niemiec, Hiszpanii i krajów anglojęzycznych piekąc ciasta charakterystyczne dla  krajów, o których uczą się na zajęciach oraz biorąc udział w licznych konkursach, grach i zabawach językowych.

            W ramach Dni Języków Obcych miały miejsce następujące wydarzenia:

            - Dzień Języka Niemieckiego(gry, zabawy, zadania językowe, prezentacja o Niemczech)(B. Pintal)

            - Dzień Języka Hiszpańskiego (gry, zabawy, zadania językowe )(K. Niemczuk)

            - Konkurs dla klas V  'Vocabulary Master' (L. Mróz)

            - Konkurs dla klas IV 'Kahoot or Quizizz?' (L. Mróz, M. Szczepanek)

            - Konkurs dla klas VIII ' Konopnicka w tłumaczeniu angielskim'(L. Mróz , A. Szuwara)

            - Konkurs "Najbardziej oryginalne nakrycie głowy z Ascot' kl.V-VIII (L. Mróz , A. Szuwara)  

            - Projekt dla klas VIII na najlepszą reklamę szkoły (L. Mróz)

            - Kawiarenka (L. Mróz , A. Szuwara) 

            Wszystkim uczestnikom  gratulujemy wiedzy i umiejętności!

            Tekst i zdjęcia L.Mróz, A.Szuwara

        • Klasa 3b w Krainie Zabawy „Azyl"
          • Klasa 3b w Krainie Zabawy „Azyl"

          • „Azyl” to, uroczo położone pośród zieleni, bezpieczne miejsce, gdzie dzieci mogą oddawać się beztroskiej zabawie, korzystając bez limitu czasowego z wielu atrakcji.

            Podczas warsztatów plastycznych wszyscy samodzielnie malowali wybrane przez siebie gipsowe figurki.

            Później była część rekreacyjno – zabawowa. Powodzeniem cieszyły  się: tor przeszkód, skoki na trampolinie, jazda gokartami oraz zabawy w domku ze zjeżdżalnią. Największą atrakcją była tyrolka. Wspinacze, kolejno podpinani do napiętej liny nośnej rozpiętej między dwoma wieżyczkami, pokonywali w powietrzu odległość 40 metrów. Miejscowi animatorzy oraz nauczycielki  asystowali dzieciom podczas korzystania ze wszystkich atrakcji. Na zakończenie były zakupy w sklepiku z pamiątkami, oraz posiłek – pieczone kiełbaski. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie i doskonalenie orientacji przestrzennej, zręczności i sprawności ruchowej.

            To był udany dzień, mimo że pogoda nie do końca dopisała, ale humory, jak zawsze, były wyśmienite, a dzieci bardzo radośnie spędziły czas.

            Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz, A. Morawska, K. Różycka

             

             

        • Rowerowy Maj - podsumowanie
          • Rowerowy Maj - podsumowanie

          • Podsumowanie akcji „Rowerowy Maj” odbyło się w OSiR Zamość. Nasza szkoła zajęła 4 miejsce.

            Najlepsze klasy: 

            1 miejsce klasa 2a, otrzymała voucher na klasowe wyjście do kina

            2 miejsce klasa 2b

            3 miejsce klasa 5b

            Gratulujemy!!!!!!

            Tekst i zdjęcia: M. Kozłowska

        • Tymce – Basznia Dolna - wycieczka klas piątych
          • Tymce – Basznia Dolna - wycieczka klas piątych

          • 14 czerwca 2023 r. uczniowie kl. 5b i 5c wraz z opiekunami p. Jerzym Bekasem, p. Małgorzatą Bożek i p. Jadwigą Beńko byli na wycieczce w Tymcach i Baszni Dolnej na Podkarpaciu. W Tymcach zwiedzaliśmy obserwatorium astronomiczne, korzystaliśmy z mini parku doświadczeń astronomicznych oraz braliśmy udział w warsztatach „Co można zobaczyć na niebie?”, z tarasu widokowego podziwialiśmy okolicę. Ta część wycieczki połączona  była z pieczeniem kiełbasek na grillu. Druga część wycieczki to Stacja - Basznia, w której znajduje się Galeria Kolejnictwa. Poznaliśmy tutaj najważniejsze wydarzenia z czasu funkcjonowania linii Jarosław-Sokal, która była odcinkiem Kolei Lwowskich. Atrakcją była przejażdżka kolejką oraz możliwość wejścia do zabytkowej lokomotywy parowej Ty2-7 i przedwojennych wagonów.

            Tekst i zdjęcia: M. Bożek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza
      • 84 638 44 71
      • ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu (adres: ul. Sienkiewicza 5 22-400 Zamość; numer telefonu: 84 638 44 71). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail – inspektor@cbi24.pl. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Galeria zdjęć

      brak danych